• GRAM ALTIN - (KAPALIÇARŞI)
  420,80
  % 1,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4206
  % 0,98
 • € EURO
  8,9568
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3398
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1460
  % 0,90
 • ÇEYREK ALTIN
  673,27
  % 1,17
 • BITCOIN
  354522,310
  % 0,74
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Web Sitelerin Listesi

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Web Sitelerin Listesi

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Web Sitelerin Listesi

Kredi kartı ile Bitcoin almak, naikt almaya göre eskiden daha zor iken, ancak son dönemde önemli borsalar bunu kolaylaştıran uygulamalar yaptılar. İşte 2019 yılında Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Web Sitelerin Listesi

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Web Sitelerin Listesi ne göz atar isek, Bitcoin’i doğrudan nakitle almak için bir dizi yol varken işlemler kredi kartı ile Bitcoin almaya gelindiğinde bir tık daha zorlaşabiliyor. Bu imkanı veren siteler ve diğer platformların sayısı nakitle almaya nazaran daha azdır. Bu sorunlar büyük oranda bankaların çıkardığı zorluklardan dolayıdır.

Türkiye’de henüz kredi kartıyla Bitcoin satın almayı yasaklayan bir banka yok fakat dünya çapında sayıları artıyor. Geçtiğimiz sene Citibank, TD Bank, Wells Fargo ve Lloyds Bank gibi birçok kuruluş müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para satın almalasına engel olmuştu. Bu bankalardan bazıları, banka kartlarına dahi yasaklar getirdi.

Türkiye’de kredi kartı ile Bitcoin alma

Türkiye’de kredi kartlarını kullanarak kripto para satın almaya imkan tanıyan tek bir platform var: Bayebit.com Faaliyetlerine borsa ile başlayan Bayebit, daha sonra kredi kartıyla doğrudan kripto para alma seçeneği de ekledi. Şu anda market.bayebit.com adresi üzerinden Bitcoin dahil olmak üzere 35 ayrı kripto para, kredi kartı ile satın alınabiliyor. Tek seferde en az 100, en fazla 9000 TL’lik işlem yapılabilen platformda kripto para satın almadan önce bir cüzdan adresi almanız gerekmektedir. Kripto paranız, satın aldıktan sonra edindiğiniz bu cüzdan adresine gönderiliyor.

Yurt dışındaki sitelerden nasıl alınır?

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, yakın zaman önce kredi kartıyla kripto para alma seçeneği de ekledi. Binance’e kayıt linkinden üye olduktan sonra Fonlar > Buy with Credit Card menüsü üzerinden kredi kartıyla kripto para alımı yapılabiliyor. Platform, satın alınan kripto paranın 10-30 dakika içerisinde cüzdanınıza ulaştığını belirtiyor. 10 dolardan az olmamak şartı ile işlem başına yüzde 3,5 komisyon alınıyor. Visa ve MasterCard ile işlem yapılabiliyor.